Parasinus, 20 comprimate, GSK

9,49 lei

Parasinus este un decongestionant nazal de uz sistemic. Este indicat in profilaxia si tratamentul rinitelor alergice si vasomotorii si pentru tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei (pentru ameliorarea stranutului, rinoreei, congestiei nazale si sinusale, febrei, cefaleei si durerilor musculare).

Catre Magazin

Descriere

Parasinus este un decongestionant nazal de uz sistemic. Este indicat in profilaxia si tratamentul rinitelor alergice si vasomotorii si pentru tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei (pentru ameliorarea stranutului, rinoreei, congestiei nazale si sinusale, febrei, cefaleei si durerilor musculare).

Beneficii:
– reduce temperatura corpului in caz de febra
– actioneaza impotriva durerii de cap, durerii in gat, durerii musculare
– actioneaza impotriva congestiei nazale si rinoreei (nas curgator)
– clorfeniramina din compozitia Parasinus are rol anitihistaminic si potenteaza efectul decongestionant al pseudoefedrinei

Ingrediente: Un comprimat contine paracetamol 500 mg, maleat de clorfeniramina 3 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg.

Mod de utilizare:
Comprimatele se vor administra cu o jumatate de ora inainte de mese; se recomanda ingestia comprimatelor cu o cantitate suficienta de lichid.

Adulti: 1-2 comprimate PARASINUS de 3 ori pe zi (nu se vor administra mai mult de 6 comprimate/zi si mai mult de 2 comprimate / priza).

Copii cu varste intre 12 si 15 ani: 2-3 comprimate PARASINUS pe zi (nu se vor administra mai mult de 3 comprimate pe zi si mai mult de 1 comprimat pe priza)
in caz de insuficienta renala cu clearance-ul creatininei mai mic de 10 ml/min, intervalul intre 2 doze trebuie sa fie de cel putin 8 ore.

Precautii:
Acest medicament contine paracetamol; nu utilizati concomitent cu alte medicamente care contin paracetamol.
Este interzis consumul de bauturi alcoolice in timpul tratamentului cu Parasinus.

Forma de prezentare: cutie cu 20 comprimate

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Parasinus, 20 comprimate, GSK”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

23,89 lei Catre Magazin